Dzisiaj, na szczęście, nie brakuje książek, które zachęcałyby do czytania. Jest to w szczególności ważne, jeżeli mamy do czynienia z młodymi ludźmi, których ciężko namówić do rezygnacji ze smartfona, czy też innych, łatwo dostępnych wynalazków. Książki czasem są na z góry przegranej pozycji. Aczkolwiek, jeżeli mamy do czynienia z naprawdę dobrym dziełem literackim, to książka znajdzie się na pierwszym miejscu, a młodzi ludzie będą po nią sięgać z wielką przyjemnością. Wśród takich książek znajduje się siedem tomów, które opowiadają o młodym, ale bardzo zdolnym czarodzieju, który wypowiedział wojnę złej mocy. Mowa tutaj o takiej postaci, jak Harry Potter ze strony www.taniaksiazka.pl która od 1997 roku gości na rynku. Autorką przygód o tym czarodzieju z charakterystyczną blizną na czole jest J.K.Rowling – brytyjska autorka, która z samego dna odbiła się na szczyt, zarabiając na sprzedaży książek wielkie miliony. Seria o Potterze ma już ponad dwadzieścia lat i nic nie traci na swojej wartości. Co jakiś czas wychodzą na rynek nowe wydania książek, które cieszą się ogromną popularnością wśród kolejnych pokoleń młodych czytelników.

Czarodzieje i mugole

Harry w dniu swoich 11 urodzin dowiaduje się, że jest czarodziejem. Co prawda, jego wujek i ciotka chcieli zrobić wszystko, aby chłopak nie miał z tym nic wspólnego, ale z magią się nie wygra. W szczególności, jeżeli jest się zwykłym mugolem – człowiekiem, który nie ma o magii zielonego pojęcia. Harry też nic nie wiedział, ale przekonał się, że jest to coś naprawdę fascynującego, dzięki czemu odkrywa zupełnie nowy, nieznany mu świat. Z wielką radością po raz pierwszy wchodzi na ulicę Pokątną z Hagridem u swojego boku. Gajowy oraz młody chłopiec budzą wielkie zdziwienie wśród ludzi. Harry jest zdziwiony tym, że tak wiele osób go poznaje, a on o tych osobach nic nie wie.

Nauka w Hogwarcie

W końcu zbliża się ten dzień, kiedy Harry może wsiąść na peronie 9 i 3/4 do pociągu, który udaje się do Hogwartu. To właśnie w tym pociągu chłopiec poznaje swojego najlepszego przyjaciela Rona z którym przeżyje wiele fantastycznych przygód. Tutaj również oboje spotykają Hermionę, ale początek ich znajomości nie należy do najlepszych. Co więcej, chłopcy nie raz wyśmiewali się z Hermiony, że jest taka ambitna i chciała wszystko wiedzieć. Po kilku miesiącach całą trójka stanowiła już zgraną paczkę, która mogła liczyć na siebie w każdym momencie. Warto przeczytać wszystkie siedem tomów, które wchodzą w skład tej niezwykłej, fascynującej serii.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com