Harry Potter jest postacią podziwianą przez kilka pokoleń. Pierwsza książka ukazała się w 1997 roku. Osoby, które w tamtym czasie fascynowały się tą pozycją teraz już są dorosłe i samodzielnie pokazują przygody Pottera swoim dzieciom. Trzeba przyznać, że jest co pokazywać, ponieważ cała seria to fascynujące przygody, które na pewno zaciekawią nawet najbardziej zatwardziałych przeciwników czytania. J.K.Rowling wielokrotnie podejmowała próby napisania książki, ale dopiero Harry Potter wraz ze swoimi przyjaciółmi wzbudził zainteresowanie, dzięki czemu doczekał się publikacji. Cała seria ma siedem książek, ale oprócz tego na rynku można otrzymać również inne książki, które wspominają w swojej treści tego najsłynniejszego, najmłodszego czarodzieja, który podbił serca wielu osób.

Od samego początku

Harry Potter mieszka w niepozornym domku na Privet Drive pod numerem czwartym. To dom jego wuja i ciotki Dursleyów. Harry – sierota musiał tu zamieszkać po tym, jak jego rodzice zginęli w wypadku. Tak przez całe życie mu powtarzali. Jest tutaj także jego kuzyn Dudley, który jest w wieku Harrego. Dursleyowie nigdy nie traktowali dobrze chłopca, którego przygarnęli. Zawsze był on tym gorszym, który mieszkał w komórce pod schodami. W dniu swoich 11 urodzin Harry otrzymuje list. Wujostwo nie chce mu go pokazać, ale dzięki dziwnym zbiegom okoliczności chłopiec dowiaduje się w końcu, że jest czarodziejem, który rozpocznie naukę w Hogwarcie. W szkole, gdzie uczą się wszyscy przyszli czarodzieje różnych umiejętności. Dla jedenastolatka jest to ogromny szok.

Prawda o rodzicach

To Hagrid – gajowy z Hogwartu wyjawia chłopcu całą prawdę. Łącznie z tym, że jego rodzice nie zginęli w wypadku, ale zostali zamordowani przez największego, najbardziej podłego czarodzieja, który chciał przejąć kontrolę nad światem czarodziejów. W wyniku ataku na rodzinę Harrego jego rodzice zginęli, a on sam przeżył. Wszystko dzięki swojej matce. Po rozpoczęciu nauki Harry przekonuje się, że nie wie o swoim życiu dużo. Na szczęście w szkole napotyka na osoby, które są chętne do tego, żeby mu pomóc. Jak chociażby Ron, który ma ogniście rude włosy i Hermiona. Troje przyjaciół, którzy może od początku nie darzyli się wielką przyjaźnią, ale spotkanie oko w oko z zagrożeniem zmieniło ich podejście do wszystkiego. Warto poznać wszystkie przygody Harrego i jego przyjaciół, które są naprawdę fascynujące i wciągające. W szczególności, że na rynku ukazało się właśnie nowe wydanie tych książek.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com